Kokrhání od Kohoutova.

20tá léta

Kdy se přesně dostal tramping a v jaké podobě na Královédvorsko se již asi nepodaří zjistit. Vše však nasvědčuje tomu, že prvním nebo alespoň jeden z prvních  trampů tady, byl Oldřich " Rancho " Vítek. Ten již měl procestovanou Evropu a to ojedinělým způsobem. Cestoval totiž pěšky s malým žebřiňáčkem, ve kterém měl zapřaženu kozu.

Faktem je, že první osada která zde byla založena v roce 1929, byla " Trampský klub NETOPÝR ". Ta sídlila na levém břehu Labe, na Tešnovské přehradě v místech, kde se vlévá do přehrady Černý potok.

Osadníci byli:  Oldřich " Rancho" ( později nazýván Rančer )  Vítek, ten byl předsedou osady , Josef Holcman ( kronikář ), Jindra Havelka, Zdeněk Hlavsa, Bohumil Koníček,  Jan Kovařovič a Karel Srb.  O dalších, se bohužel nepodařilo nic zjistit. 

Tento klub měl i skutečně klubové názvy, neměli např. šerifa, ale předsedu, dále místopředsedu, pokladníka a kronikáře. Klub byl víceméně vodácký, tedy dalo by se říct, vodní trampové. Ve znaku používali černého netopýra ( neměli rukávové domovenky, ale náprsní ). Josef Holcman měl na památku světlemodrou vlaječku s vlaštovkou z přídě pramice. Bohužel, po jeho smrti se vlaječka někde ztratila.

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode