Kokrhání od Kohoutova.

80tá léta

Od roku 1979 dál celou dobu 80tých let, jezdí pod vlajkou " Tryskáčů ze Dvora " další kluci a holky, např. Honza " Školník " Karpíšek, Joska " Žralok " Molnár, Ivan Nohejl, Pavel " Sanda " Špatenka, Jirka " Archibald " Nohejl,  Zdeněk " Šulda " Kubík, Vašek " Puťa " Kolář, Vlastík " Pitkin " Petera, Honza " Dědek " Řežábek  a další ....   

V roce 1981 zakládají T.O. MARNÉ VOLÁNÍ, další Dvoráci. Kemp maji u Nové Vsi ( Chaloupky ). Zakládajícími členy jsou bratři Rudolf " Sam " a Antonín " Béda " Šturmové, bratři Martin " Maniťák" a Tomáš " Trosečník Tom " Antošové, Mirek " Apač " Šenfeldr a Mirek " Bluďa " Trochimovič. Jak říká Sam o Tomovi,  " Trosečník"  proto, že vždy ztroskotal v nějaké hospodě. Ale to bude určitě jen nějaká pomluva. Oblíbené rčení Maniťáka je, " Nejlepší převis, je hospoda ".K Marnému volání patří neodmyslitelně muzicírování, a tak mají vlastní kapelu s názvem " Bizoni ".

Během roku 1984, se dávají dohromady kluci z Vítězné a zakládají T.O. OHIO. Kemp si našli v malém pískovcovém lomu za Vítěznou.

Šerifem je Luboš " Dědek " Kopecký a osadníky - Jirka " Vocílka" Rada( neplést si se jmenovcem Vocílkou z T.O. Trapers, ten už v té době nejezdil ), Luboš Rada, Petr " Bizon " Klepáč, Jarda " Santus " Skořepa, Pavel " Hejkal " Jirous, Jan " Jimák " Patrný, Lukáš Neruda a " Wabi " Masopust. 

V roce 1984 kupují chatu " U Hrobaře "  na Rabiši, kamarádi z T.O. TAMPICO ( Praha ). Chatu přejmenovali na " KLONDYKE ". 

Později si parta z Ohia vehementně buduje nový srub v Záboří. 

V Záboří měl v té době také chalupu kamarád Drobek z HK. Ten zde pořádal proslavené a hojně navštěvované turnaje v " Tlučení špačků " .

V roce 1989, začíná stavět Igor " Omar " Appelt svou chatu. Je to v Nemojově na levém břehu Tešnovské přehrady.

V tomto roce začíná rozparcelování pozemků na Rabiši. Má zde vzniknout velká rekreační zóna. Jen mezi " Šroubkem" a chatou Pavlíčkových vznikají čtyři stavební parcely a velké cca 2500 m2, společné tábořiště. Na tomto, má být velké ohniště pro všechny, volejbalové hřiště atd. Hranice tábořiště jsou vytýčeny asi dva metry od " Šroubku ". O pozemky na stavbu chaty mají zájem vesměs Královédvoráci, Karel " Čičako " Říčař, Béda Sigmund a Milan Dufek. Listopad 1989 vše zarazil, a pozemky byly později vráceny v restituci. 

 

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode