Kokrhání od Kohoutova.

Novinky

01.04.2016 22:50

Nové stránky na FB. " Tramping na Královédvorsku a okolí ".

Zjistil jsem, že daleko větší pohyb a i komfort v přídávání příspěvků je na Facebooku. Proto jsem tam vytvořil nové stránky. Nazval jsem je " Tramping na Královédvorsku a okolí." Je tam možno přidávat fotky i těm, kteří nějaké mají ve svém archívu, přidávat příspěvky atd. Pokud máte zájem, koukněte...
16.01.2016 12:22

Novinky

Podařilo se mi od jednoho z pamětníků, zjistit pár nových věcí kolem trampování na Královédvorsku z let před válkou a později. Ani jsem netušil, že se také trampovalo kolem rybníka u Svaté Kateřiny a v údolí na Grindlu. Navíc, jsem zjistil pár věcí k trampování v údolí potoka Bystrý u Miletína, kam...
12.09.2015 10:07

Konečně je na světě.

Tak konečně mohu všem oznámit, že zpěvník Mirka " Skunka " Jaroše se dostává na světlo světa. Dalo to ale, šichtu. Zpěvník je nazván Montgomery a je v něm cca 185 písní. Všechny písničky jsou také opatřeny notami, pokud jde o přetextovanou písničku tak i odkazy na originál. Zpěvník je opatřen i...
14.02.2015 00:00

Příběhy písní od Michala Bystrova III. díl.

Tak právě vyšel v nakladatelství GALEN třetí díl knih ," Příběhy písní " od Michala Bystrova. Od stránky 124 do stránky 145, se věnuje vzniku  písně Just Before The Battle, Mother, kterou známe jako Jižní sqadronu ( Mongomery ) v otextování Mirka " Skunka " Jaroše. Skunk tam vysvětluje i to,...
16.09.2014 23:09

Další Královédvorská osada.

V časopisu Tramp z roku 1931 č.3 str.12, oznamuje osadník Ferry, že ve Dvoře Králové n/L vznikla trampská osada TOLEDO. Zároveň pozdravuje osadu GREY GRIZZLY z Hořic a jejího šerifa Miltona. O této Hořické osadě, psal ve svých Dějinách trampingu i Bob Hurikán.
16.09.2014 19:40

Osada z roku 1931

Z časopisu Tramp vydaného v roce 1931 č. 38 str.12 se mi podařilo vyčíst, že v roce 1931 existovala ve Dvoře Králové n/L další osada. Ta se nazývala, Osada E.E. Kische. Poněkud zvláštní název. K osadě více v Dějinách Královédvorského trampingu " 30tá léta".
01.04.2013 18:05

Rubrika ZVADLA - nové možnosti

Spustili jsme novou formu v rubrice ZVADLA. Teď je do ní možno, napsat různá oznamení či  pozvání na potlachy, sleziny či jiné akce. Budeme rádi, když se zde budou objevovat i vaše pozvání a oznámení o akcích. Snad se osvědčí a bude využívána.
27.02.2013 20:40

Z pamětí Josefa Šafky, posledního žijícího osadníka T.O. GREDO.

Dnes jsem konečně navštívil posledního pamětníka 30tých let trampingu  u nás, Josefa Šafku. Bohužel, na původní staré Gredo nejezdil. Začal s Lelíčkem jezdit až na Nové Gredo tedy po roce 1938. Na fotkách však už poznal pouze Honzu Kovařoviče se kterým pracoval a který byl...

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode