Kokrhání od Kohoutova.

Hledáme kamarády

Diskusní téma: Hledáme kamarády

Datum 25.01.2015
Vložil Chlup
Titulek Re: Re: Re: Chlup

No ano - tak tahle píseň na slezině musela být pokaždé. S chutí jsme ji do jednoho řvali. Díky že si mi ji připoměl, už dlooouho jsem ji nehrál. Hned to napravím. Takových písniček bylo ale mnoho. Jedna z nich byla "Černý tulipán". Ta nám za minulého režimu zajišťovala od paní hospodský vyhazov z lokálu hoodně dlouho po uzavírací hodině. Nebo třeba "Von maryňák byl šijhavej měl nohy do O, krok houpavej .... tenkrát taky hodně hranej Qudalcanál nebo "Spral ďas tuhle cestu mou na západ, už víckrát nechci zapřahat ... Takových jich bylo vždycky od sedmi hodin večera až do pozdních hodin nočních mnoho a nejen na slezinách ale samozřejmě všech společných vandrech. Mám pocit, že jich už ale spousta zapadla v zapomnění. Dnes je ale stále z čeho vybírat a nemusejí to být nutně jen ty nové písně. Nevyčerpatelná studnice všem nám známým písnikářů z tehdejších let jako jsou a vždy budou legendy Ryvola, Daněk, Kapitán Kid, Žalman a spoustu jiných a jiných tu jsou a budou stále s námi.

Datum 26.01.2015
Vložil Oskar
Titulek Re: Re: Re: Re: Chlup

Pro neznalé. Povel " Rozhoupejte slunce !!! " býval povel, po kterém rozverní trampové vyskakovali na stoly a rozhoupávali lustry. Nepamatuji se, že by nás za to někdy, vyhodili z Bižíku. A ještě jedna oblíbená a Trutnovskými trampy upravena, byla písnička." Kapitána Korkorána z moře těžko dostanou........a když se tajfun zvedne. moře rozkatí, na Trutnováka, tohle neplatí... Nojo, to se pak sakra těžko, odcházelo z hospod.

Datum 26.01.2015
Vložil Hříbě
Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Chlup

Při houpání sluncem jsem občas hrával s kytarou za krkem.. Dneska by mi musel někdo vykloubit ramena, abych to zvládnul. Ach jo, to jsme dopadli. Ale život není zlej, dokud ještě žijem je všechno O.K.

Datum 26.01.2015
Vložil Chlup
Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Chlup

Jo jo - "Když jsem sloužil u mariny bál se mě i Radeckej" ano je to tak tak jsme to zpívali s velkým důrazem "Na Trutnováka tohle neplatí". Skvělé Oskare.

Datum 29.01.2015
Vložil Dafne
Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Chlup

a urágáni zpívali na uragánce tohle neplatí, tremp se nikdy v Adršpachu na zátiší nestratí

Datum 29.01.2015
Vložil Oskar
Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Chlup

Všichni po svém. My zase " na Rábišáka tohle neplatí, Rábišák se Bambuse, u pullitru nestratí". :D Prostě, bylo to fajn.

Datum 26.01.2015
Vložil Pavlína
Titulek Re:

uržitě se jedná o Hříbáka,co jeden čas bydlel v Trutnově, teď bydlí v Brně a v Kloboukách má chalupu

Datum 23.02.2015
Vložil Miki
Titulek Re:

Ahoj kamarádi,nedá mi to a musím se také přidat ,mám ještě ve vandrovní knize zvadlo na první slezinu ,která se konala ve Skalním sklípku v Poříčí 1.července 1971,také jsme chodili jarní pochod po trampském ráji východočeského kraje,to byl pochod kamaráda Hříběte.Jsem o něco málo mladší,ale láska k přírodě a trampování přetrvává.Miki

Datum 29.06.2016
Vložil Bogo
Titulek Re:

ahoj Chlupe,jseš to ty co jsi bydlel v Trutnově pod Pražskou,jest-li jo ozvy se,774365446 BOGO

Datum 04.01.2015
Vložil Fred
Titulek rád bych věděl něco o Mřeňkovi

Ahoj. V 70. a začátkem 80. let jsem se okolo Spálova a Jesenného potkával s kamarádem Mřeňkou. Na oslavě jeho narozenin (myslím v srpnu? r.1981) jsem byl na ranči U zlámanýho šroubku. Víme o něm někdo něco?
Díky Fred frantisek.drejsl@seznam.cz

 

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode