Kokrhání od Kohoutova.

 Ranč U Zlámanýho šroubku.

V roce 1966 pronikl tramping i do tak ospalé díry jako byl v té době Kohoutov a trampové sem konečně zanesli civilizaci.

První trampskou chatou která zde byla postavena Oskarem Rouskem, byl Ranč u Zlámanýho šroubku. Na její stavbě se v prvopočátcích podíleli hlavně osadníci T.O. Lesní řeka.  Jirka " Hrb " Dostál, Zdeněk " Vamp " Malát, Vašek " Mary " Páráček, Arnošt " Božka " Tér, Peťka Kozel, Jindra " Doktor " Brotský a Jan " Kuzma " ?.  Zvláštní a poněkud kuriozní název vznikl při stavbě, kdy jeden z nich našel ohnutý šroubek a se slovy " Křtím tě tímto  na  Ranč u Zlámanýho šroubku " , tento vhodil do základů, aby prý to byl skutečně železobeton.

Prvními osadníky byli: rančer Oskar "Rejpal " Rousek ( dříve T.O. Gredo ),  Vlastík "Předák " Koldinský, Ivo " Dvanáctka" Krsek ( dříve T.O. Gredo). O něco později byli na práce kolem  " dobytka " přijmuti tito honáci: Míša Horochonič, bratři Pavel " Dick " a Jirka " Skřivan " Kořínkové, Zdeněk " Dědek " Černohub ( T.O. Vinnetou ), Vašek Čálek. Spolu s nimi přišly na ranč jejich ženy Jarča, Komárek, Hanča, Bohunka. O něco později se stal dalším honákem Eman. " Kongré " Vágner který měl jako jediný výsostné právo v podobě nošení jen asi 3 cm domovenky. S Emanem přišla i Tonička.

K těmto patřila omladina : Oskar ml., Jaruška a Ivuška Rouskovi, Franta " Ferry " Nosián, Vašek Trpálek, Joska " Bahňák " Petera, Láďa " Sekyráček " Klouda,Ríša Petera, Vasil Spišák.

Po tragické smrti Rejpala v roce 1974 většina starých honáků ranč opustila a přišli noví.

Jirka " Brouk " Erban, Břeťa Gruss, Karel " Čičako " Říčař, Tomáš " Tom Lukeš, bratři Jirka " Slováček " a Olda Hauserové, Jarda Fleček, Mirek " Otylka " Antonín.

Po odchodu Čičaka a Toma ( Čičako si postavil srub v Libči za Trutnovem ), se osádka obměnila. 

Dnes sem jezdí Oskar se svou ženou Jitkou ( Piginou ), Tom s Káčou a Ellou, Tamara, Oskar( Óčko )nejml. se Simčou, Lukáš s dcerami Luckou a Janinou, Zdeněk " Kozina" Sedláček s Janou, Marek " Mára" Sklenář a Jarda " Jarin " Syřiště.

Mezi stálé nebo občasné návštěvníky, ( jsou vždy vítáni ) patří  John, Standa, Peleček, Špendla, Dan ( vlastně všichni, z této Bohem a civilizací opomíjené a téměř neznámé maličké vísky, ležící kdesi na úpatí Krkonoš zvané Vrchlabí ). Nesmím zapomenout na Dandyse,Chaďase,  Easyho, Mašinku, Péťu, Jelena, George a další  členy různých osad nebo  samotáře. Nedají se všichni vyjmenovat a proto jsem vypsal jen ty, kteří sem jezdí nejčastěji.

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode