Kokrhání od Kohoutova.

Hledáme kamarády

Diskusní téma: Hledáme kamarády

Datum 21.02.2019
Vložil Pepa Rudolf
Titulek Džamba

Ahoj Oskare. Perfektní stránky. Škoda že se toho nedožil Bóža Křesťan. Oprášil jsem po delší době všech 15 kytar a občas si jezdím s kamarády zahrát trampárny. V květnu má přijet brácha z Kanady, tak ho asi vytáhnu na výlet na Rábiš. Je dobré občas oprášit vzpomínky a ne se potkávat jen na pohřbech.
Džamba

Datum 02.07.2018
Vložil Dominika rabis
Titulek Misionarka

Ahoj Oskare mas pekne udelany tyto stranky moc me potesily super pokracuj dal a dal zatim cauky Domca Kleki Petra to jsem ani nevedela o tatkovi ze mel prezdivku na vinetarne ,proste super Pozdravuje te Bob pan Bobko je tez supr chlap.tak cus na rabisi Domca

Datum 25.01.2015
Vložil Oskar
Titulek Těší mne to.

Musím se přiznat, že mně velice těší, že se zde znovu navazují, již dávno ztracené kontakty a přátelství.

Datum 16.01.2015
Vložil Chlup
Titulek

Je tomu jistě už víc než 30 let kdy jsem trempoval na náchodsku a trutnovsku. Stejnou dobu už žiju na Moravě. Objevil jsem tyto stránky a o stejné množství let jsem omládnul. V Trutnově jsme pořádali každý týden ve čtvrtek sleziny a domlouvali víkendové vandry. Celý večír se ale převážně hrálo a zpívalo a až teď teprve zjišťuji kolik písniček jsme hráli od Skunka. Kalifornie, Mc Laren, Červený hasičský vůz, Rychlejší koně. Montgomery atd. Dodnes je hraju kamarádům tady na Moravě. V 15 letech mého věku jsem dostal pozvání na potlach od Hříběte - výborného kytaristy a zpěváka. Pozvání na potlach někam tuším na Hvězdu, za dvě písničky, které jsem přede všemi odvážně zahrál. Mockrát na to dodnes vzpomínám. Krásné vandry a skvělé trutnovské sleziny. Velmi často vzpomínám na Grédo, kde jsem zažil i velmi smutné chvíle. Někde jsem tu četl zmínku o Hříběti-je to ten stejný kamarád, kterého jsem znal? Chlup

Datum 17.01.2015
Vložil Oskar
Titulek Re:

Ahoj Chlupe.
Ano je to ten samý Hříbě. Také již mnoho let bydlí na Moravě, konkrétně v Brně a v Kloboukách má chalupu.

Datum 18.01.2015
Vložil
Titulek Re: Re:

Dík za informaci. Díky za naší generaci snílků a určitě i velkých romantiků. Nechám tu na sebe email - mchaloup@gmail.com -to kdyby si někdo chtěl z minulosti a z těch končin zavzpomínat.
Chlup

Datum 19.01.2015
Vložil Hříbě
Titulek Re: Chlup

Ano Chlupe, jak píše Oskar - jsem to já. Byly to nádherné časy a rád na ně vzpomínám. Je slušné se ozvat když se někdo ptá... Z Trutnova jsem odešel na konci roku 1973. Od té doby jsem byl na Slapech, potom v Pardubicích a od roku 1984 jsem v Brně. Z té staré party, co chodila na sleziny jsem ve spojení s Pavlínou (žije ve Žďáru n.Sáz.), s Peňou (je v Ádru) a je to asi tři roky, jsem pokecal se Šamanem. Taky bych rád věděl něco o ostatních z té doby. Teď jezdím v červnu na osadu v Orl.horách, v srpnu na Krejcar (Svratka) a v září na loučení s létem (Stopa). Víc mi peněženka a zdraví (je mi 68 let) nedovolí. Na všech těchto setkáních potkávám lidi, které mám rád. Jsem pyšný na to, že jsem měl, a mám tu čest, být součástí zvláštního seskupení lidí, kterému se říká " Trampský národ". Ahoj. Hříbě. Havelka.s@tiscali.cz

Datum 25.01.2015
Vložil Oskar
Titulek Re: Re: Chlup

Tak už mi chybí pouze " Dusot kopyt, zvuk biče a prach, hlahol chlapců co nepoznali strach......" A k tomu " Rozhoupejte slunce!!!", oblíbené na Bižíku.

Datum 25.01.2015
Vložil Chlup
Titulek Re: Re: Re: Chlup

No ano - tak tahle píseň na slezině musela být pokaždé. S chutí jsme ji do jednoho řvali. Díky že si mi ji připoměl, už dlooouho jsem ji nehrál. Hned to napravím. Takových písniček bylo ale mnoho. Jedna z nich byla "Černý tulipán". Ta nám za minulého režimu zajišťovala od paní hospodský vyhazov z lokálu hoodně dlouho po uzavírací hodině. Nebo třeba "Von maryňák byl šijhavej měl nohy do O, krok houpavej .... tenkrát taky hodně hranej Qudalcanál nebo "Spral ďas tuhle cestu mou na západ, už víckrát nechci zapřahat ... Takových jich bylo vždycky od sedmi hodin večera až do pozdních hodin nočních mnoho a nejen na slezinách ale samozřejmě všech společných vandrech. Mám pocit, že jich už ale spousta zapadla v zapomnění. Dnes je ale stále z čeho vybírat a nemusejí to být nutně jen ty nové písně. Nevyčerpatelná studnice všem nám známým písnikářů z tehdejších let jako jsou a vždy budou legendy Ryvola, Daněk, Kapitán Kid, Žalman a spoustu jiných a jiných tu jsou a budou stále s námi.

Datum 26.01.2015
Vložil Oskar
Titulek Re: Re: Re: Re: Chlup

Pro neznalé. Povel " Rozhoupejte slunce !!! " býval povel, po kterém rozverní trampové vyskakovali na stoly a rozhoupávali lustry. Nepamatuji se, že by nás za to někdy, vyhodili z Bižíku. A ještě jedna oblíbená a Trutnovskými trampy upravena, byla písnička." Kapitána Korkorána z moře těžko dostanou........a když se tajfun zvedne. moře rozkatí, na Trutnováka, tohle neplatí... Nojo, to se pak sakra těžko, odcházelo z hospod.

 

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode