Kokrhání od Kohoutova.

Klondyke ( T.O. Tampico )

Tato chata byla v roce 1972 postavena jako jediná trampská chata pod hrází. Jinak všechny trampské chaty stojí na severním okraji rybníka. Chata je jako trampský ostrov mezi chatami mastňáků.

Původně postavil chatu Vašek Pacák, ( řidič pivovarského náklaďáku ). Chata dostala od svůj název " U Hrobaře " podle toho, že když Vašek vykopal základy a všechnu hlínu nakupil doprostřed, tak to vypadalo jako hromadný hrob. Hned jsme tehdy z lesa přinesli dvě větve, svázali je provázkem a zarazili takto vyrobený kříž na hromadu hlíny. A název byl na světě. Nejvíc štval tento název jeho ženu. No, ale to by nebyli trampové, aby jí hned neříkali Hrobařka a čím více se čílila, tím více ji tak oslovovali.

Později po úmrtí Hrobaře, prodala jeho žena chatu kamarádům z T.O. Tampico z Prahy. Ti se přijeli podívat na chatu v roce 1984 dva dny před vánocemi, a vzhledem k tomu, že zde bylo velké množství sněhu ( znáte Pražáky , na Václavák spadnou dva cm sněhu a mají kalamitu ) , připadali si jak na Klondyka a tak i i chatu přejmenovali. Jezdí sem tedy už 25 let, a jak říká Dlouhý Pepa " Už nejsme žádné naplaveniny ".

Na Klondyke pořádají vždy jednou za pět let potlach.

Klondyke ( T.O. Tampico )

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode