Kokrhání od Kohoutova.

Luboš Malina

 

K Lubošovi asi není co dodávat, snad jen to, že se narodil 27.1. 1959 v Náchodě. Muzikant a hlavně banjista kterého můžete i dnes často vidět a slyšet. A jak sám říká, " " Nikdy jsem moc nebyl poširákový typ ".

Poprvé přijel na Rabiš s Huňáčem ve 14ti letech a hrával v té době dobře na housle.  Asi první kapela ve které hrál byla náchodská kapela  " Kliďánko ". Později se rozhodoval, se zda bude muzikant nebo malíř. Udělal dokonce přijímačky na UMPRUM. Nakonec se rozhodl pro muziku a nastoupil na vojenskou kozervatoř do Roudnice. Hlavní obor klarinet. S Lubošem začali jezdit jeho spolužáci a mladší bratr Pavel.

Protože to všichni byli vojáci, začal jim Skunk říkat " Osada zelených kedsek ". Skutečně se píše kedsek, neboť to jsou gumoplátěné boty vyráběné původně firmou KEDS ( USA, ( nekecám - https://www.keds.com) ), tedy nikoliv kecky od slova kecat.

Po ukončení studia Luboš odmítl vstoupit do KSČ a tak byl odvelen z Prahy do Vyškova. Tam v první hospodě potkal Polu a Roberta Křesťana.

Na Rabiši měl zákaz štípat dříví, neboť mu Farmář říkal " Ještě si něco uděláš a čím se potom budeš živit ? " ( Kdyby jen  tušil, jak bude mít jednou pravdu )

I dnes v době shonu, a častého vystupování a nahrávání,  si najde  čas zastavit se na Rabiši na kus drbu.

V poslední době hlavně díky jemu, nazpíval Skunkovky Wabi Daněk.

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode